Баланопостит
Баланопостит – запальне захворювання шкіри головки статевого члена та внутрішнього листка крайньої плоті у 90% пов’язаного з інфекційним процесом і лише 10% як прояв контактного дерматиту.
Баланопостит має клінічні прояви:
Висипання на головці, почервоніння головки, плями на головці, плямка на члені, ранка на головці, свербіж головки. Етіологія баланопаститу різноманітна і включає як бактеріальні збудники, вірусні так і грибкові поразки. Дуже важливий той факт, що баланопостит буває як один із проявів цукрового діабету, імунодефіциту, проявів інфекцій, що передаються статевим шляхом.
Симптоми:
- почуття дискомфорту, сверблячки та печіння в області статевого члена.
- крайня плоть набрякла і почервоніла.
- з’явилися нетипові виділення з пеніса, що неприємно пахнуть, схожі на гній.
- ерозійні процеси лежить на поверхні статевого органа.
- лімфовузли збільшилися у розмірах.
- головка пеніса перестала відкриватися через набряклість органу.
Етіологія-причина:
- грибковый — в
- грибковий – викликається грибками, переважно кандидозний.
- вірусний – викликається вірусом герпесу чи папіломи людини.
- трихомонадний – виникає на тлі трихомоніазу, викликаного найпростішими мікроорганізмами (Trichomonas vaginalis).
- хламідійний – провокується Сhlamydia trachomatis.
- неспецифічний – бактеріальний, викликається умовно-патогенною кишковою мікрофлорою (стафілококи, стрептококи, кишкова паличка).
- анаеробний – часто асоційований з Gardnerella vaginalis, може бути спричинений бактеріями Bacteroides fragilis, Melaninogenicus; Fusobacterium.
- на тлі гонореї, первинного чи вторинного
Лікування баланопоститу у разі етіологічне, спрямоване повне знищення провокуючого чинника. Якщо правильно виявлено збудник, прогноз сприятливий.
Дуже важливий той факт, що баланопостит буває як один із проявів цукрового діабету, імунодефіциту, проявів інфекцій, що передаються статевим шляхом.
Коли слід звернутися до лікаря:
Слід негайно вирушити прийом до урологу, якщо є симптоми з перелічених вище. Також потрібно регулярно проходити обстеження, якщо є ризик появи баланопоститу за наявності тих чи інших хронічних чи гострих захворювань, які можуть спровокувати. Краще записатися прийом до урологу.
Підготовка перед консультацією:
Перед відвідуванням лікаря відмовтеся від інтимних контактів, дотримуйтесь заходів гігієни, відмовтеся від шкідливої та жирної їжі, алкоголю та ліків.
Діагностика баланопоститу:
Нативний мазок-відбиток для визначення мікрофлори, урогенітальний мазок на інфекції, що передаються статевим шляхом. При необхідності потрібно буде також здати додатково аналізи щодо наявності цукрового діабету. Ця хвороба часто провокує патологію.